Your browser does not support JavaScript!

15هزار تن حبوبات احتکار شده در آذرشهر

14 مهر 1397

15هزار تن حبوبات احتکار شده در آذرشهر

تعزیرات حکومتی اذربایجان شرقی در جلسه بررسی نحوه توزیع حبوبات احتکار شده آذرشهرگفت: 15هزار تن حبوبات احتکار شده در انبارهای آذرشهر کشف شده است.


سیداحد یوزباشی اظهار داشت: طبق بررسی های صورت گرفته ، صاحبان این حبوبات در چنین وضعیت اقتصادی کشور از فروش و ارائه کالاها خودداری کرده بودند که دستور عرضه آنها صادر شد و 10 درصد از ارزش ریالی کالاها به آنها جریمه اختصاص یافت.
وی افزود:حبوبات احتکار شده در انبارها قبل ازهر اقدام باید در سامانه جامع ثبت و پس از قیمت گذاری به نرخ مصوب دولت و با نظارت سازمان صمت توسط صاحب کالا به نرخ مصوب دولتی به فروش برسد.
یوزباشی با بیان این که کلیه اصناف و تجار باید کالاهای موجود در انبارهای خود را در سامانه جامع ثبت کنند گفت: به استناد مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و آیین نامه اجرایی آن و همچنین ماده 4 قانون تعزیرات حکومتی و تصمیمات ستاد تشدید مبارزه با احتکار و اختفاء، کلیه مالکان و بهره برداران انبارها و مراکز نگهداری کالا و همچنین صاحبان کالا موظفند در اسرع وقت نسبت به ثبت مشخصات انبار و مراکز نگهداری و نیز موجودی کالا خود در سامانه جامع اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: ثبت نشدن ورود و خروج کالا به هر میزان در سامانه یاد شده جرم محسوب و با متخلفین طبق قوانین برخورد خواهد شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی یادآور شد: تعزیرات حکومتی به دنبال ایجاد آرامش و روند طبیعی تجارت است و هدف جریمه کردن اصناف و یا تجار نیست .
در این جلسه مقرر شد به علت زیاد بودن مقدار حبوبات احتکار شده ، در نشستی با حضور اعضای اتحادیه حبوبات، تجار و اصناف آذرشهر درباره نحوه عرضه این حبوبات در استان و خارج از استان با نظارت سازمان صمت تصمیم گیری شود.

559 بازدید

  • اشتراک گذاری