Your browser does not support JavaScript!

11 هزار تن حبوبات از مزارع خراسان شمالی تولید و برداشت شد

14 آبان 1396

11 هزار تن حبوبات از مزارع خراسان شمالی تولید و برداشت شد


مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: امسال 11 هزار و 84 تن حبوبات از سطح مزارع استان تولید و برداشت شد که در مقایسه با سال گذشته 10 درصد افزایش دارد.


محمد نقی کاظمیان شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: در سال زراعی 95، 10 هزار تن انواع حبوبات در مزارع استان خراسان شمالی تولید و برداشت شد.
وی سطح زیر کشت حبوبات این استان در سال را 17 هزار و 680 هکتار عنوان کرد و گفت: حبوبات دیم استان خراسان شمالی شامل عدس و نخود و حبوبات آبی شامل لوبیا است.
کاظمیان افزود: سطح زیر کشت نخود در سال زراعی جاری، 6 هزار و 333 هکتار با عملکرد 550 کیلوگرم در هکتار، عدس 8 هزار و 781 هکتار با عملکرد 500 کیلوگرم در هکتار و لوبیا 2 هزار و 141 هکتار با عملکرد 1.5 تن در هکتار بود.
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: هم اکنون برداشت حبوبات آبی از مزارع این استان به اتمام رسیده که فقط در مانه و سملقان تا دو هفته آینده برداشت آن ادامه دارد.
به گفته کاظمیان کشت حبوبات دیم اواخر زمستان و برداشت آن در مرداد ماه و حبوبات آبی کشت بهاره آن در اردیبهشت ماه و برداشت آن اواخر مهر ماه است.
خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که سالانه بیش از دو میلیون و 500 هزار تن انواع محصول زراعی، باغی و دامی تولید می شود.
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران

926 بازدید

  • اشتراک گذاری