Your browser does not support JavaScript!

کشف 17 هزار تن کالاهای اساسی و ضروری احتکار شده

11 آذر 1399

کشف 17 هزار تن کالاهای اساسی و ضروری احتکار شده

پایگاه خبری پلیس، نیروی انتظامی از دستگیری 227 محتکر و 57 نفر اختلالگر بازار طلا، سکه و ارز خبرداد. در هفتمین مرحله طرح سراسری مبارزه با احتکار و گرانفروشی، بیش از 17 هزار تن کالای ضروری و اساسی احتکار شده کشف گردید.
در اطلاعیه مندرج در این پایگاه آمده است: اقلام احتکار شده شامل روغن، گوشت، برنج، حبوبات، کره، تخم مرغ، آرد و... به همراه 157 هزار لیتر انواع  مواد شوینده و روغن موتور، 1700 ورق mdf و 133 هزار قطعه انواع لوازم یدکی خودرو با ارزش ریالی بیش از 3237 میلیارد ریال کشف شده است.
57 نفر از افرادی که از طریق معاملات فردایی اقدام به ایجاد التهاب در بازار طلا، سکه و ارز در سطح کشور می کردند  در این عملیات دستگیر شدند. همچنین 227 نفر محتکر دستگیر شده به مراجع قضایی جهت تکمیل مراحل قانونی معرفی شدند
براساس نوشته این اطلاعیه: یکی از عوامل التهاب بازار طلا، سکه و ارز معاملات فردایی است. در این گونه معاملات طلا و ارز بصورت فیزیکی خرید و فروش نمی شود و با ایجاد تقاضای کاذب بازار متشنج شده و قیمت ها بصورت کاذب افزایش می یابد. اینگونه معاملات صوری در نظام پولی و بانکی کشور به رسمیت شناخته نمی شودو فاقد وجاهت قانونی می باشد.
با اقدامات به موقع پلیس امنیت اقتصادی ناجا و انهدام 11 شبکه اصلی اختلالگران بازار در کشور، تاثیر مثبتی در کاهش قیمت ارز و طلا بوجود آمده و این امر موجب تثبیت قیمت ها در این روزها شده است.
 

120 بازدید

  • اشتراک گذاری