Your browser does not support JavaScript!

کاهش قیمت 4 گروه از کالاهای اساسی شب عید

13 اسفند 1396

کاهش قیمت 4 گروه از کالاهای اساسی شب عید

بانک مرکزی از کاهش قیمت گروه‌های حبوبات، میوه های تازه، سبزی های تازه و گوشت مرغ خبر داد.


قیمت خُرده فروشی گروه های لبنیات، برنج، قند و شکر، چای و روغن نباتی  براساس اعلام بانک مرکزی در هفته منتهی به 4 اسفند ماه سال جاری نسبت به هفته قبل از آن ثابت بوده و قیمت گروه های تخم مرغ 4ی9 درصد، گوشت قرمز 0ی2 درصد افزایش یافته اند.

همچنین در مدت مشابه قیمت گروه های حبوب 0ی1 درصد، میوه های تازه 1ی3 درصد، سبزی های تازه 2ی2 گوشت مرغ 0ی5 درصد کاهش داشته اند.

لبنیات و تخم مرغ


در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات قیمت پنیر پاستوریزه نسبت به هفته قبل معادل 0ی1 درصد افزایش یافت و بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. قیمت تخم مرغ معادل 4ی9 درصد افزایش داشت و شانه ای 126 هزار تا 190هزار ریال فروش می رفت.

برنج و حبوبات


در این هفته در گروه برنج، بهای برنج داخله درجه یک و درجه دو ثابت بود. در گروه حبوبات قیمت لوبیا چیتی معادل  0ی5 درصد کاهش یافت و بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود.

میوه ها و سبزی های تازه


در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری انار، انگور، هندوانه و موز عرضه کمی داشت. سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می شد.

میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه بهای نارنگی، لیمو شیرین و انار هریک معادل 1ی1 درصد و موز 1ی7 درصد افزایش یافت ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 1ی1 درصد تا 6ی6 درصد کاهش داشت.

در گروه سبزی های تازه قیمت کدو سبز معادل 0ی8 درصد و سبزی های تازه برگی 0ی3 درصد افزایش داشت اما قیمت سایر اقلام این گروه بین 0ی4 درصد تا 6ی4 درصد کاهش داشت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ


در هفته مورد گزارش قیمت گوشت تازه گاو و گوساله بدون تغییر بود و بهای گوشت گوسفندمعادل 0ی3 درصد افزایش و قیمت گوشت مرغ نیز 0ی5 درصد کاهش داشت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی


در این هفته قیمت قند، شکر، چای خارجی و انواع روغن نباتی بدون تغییر بود.


منبع: تسنیم

640 بازدید

  • اشتراک گذاری