Your browser does not support JavaScript!

عرضه 750 تن چای وارداتی با ارز دولتی در ایام محرم و صفر

20 شهریور 1398

عرضه 750 تن چای وارداتی با ارز دولتی در ایام محرم و صفر
رئیس سازمان حمایت مصرف‌ کنندگان و تولید کنندگان از عرضه 750 تن چای وارداتی با ارز دولتی در ایام محرم و صفر خبر داد.

عباس تابش با اشاره به توزیع بخشی از چای وارداتی با ارز دولتی در طرح محرم و صفر اظهار کرد: در هفته‌ های گذشته چندین جلسه با شرکت‌ های واردکننده چای داشتیم و با توجه به اسناد چای وارداتی با ارز رسمی، گزارش کاملی از این بررسی‌ ها را به ستاد تنظیم بازار اعلام کردیم.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌ کنندگان و تولید کنندگان گفت: بر اساس بررسی‌ های انجام شده، 750 تن چای وارداتی با ارز دولتی شناسایی شدند که این میزان چای برای طرح محرم و صفر و تامین چای مورد نیاز در این طرح تخصیص یافت.

به گزارش تسنیم، آمار واردات چای با ارز دولتی نشان می‌ دهد از ابتدای امسال تا پیش از 18 خرداد ماه، حدود 20 هزار تن چای با ارز دولتی به کشور وارد شده است و پیش از این نیز سازمان حمایت از شناسایی 70 شرکت واردکننده چای با ارز دولتی خبر داده بود.

بر همین اساس لازم است تا مشخص شود، شرکت‌ های واردکننده چای که بیش از 19 هزار و 250 تن چای وارداتی با ارز دولتی را تا پیش از اواسط خرداد ماه به کشور وارد کرده بودند، آیا مابه‌التفاوت ارز دولتی و ارز نیمایی را پرداخت کرده‌اند و در غیر اینصورت، این چای وارداتی با ارز دولتی با چه قیمت و به چه شکلی در بازار توزیع شده است؟

672 بازدید

  • اشتراک گذاری