Your browser does not support JavaScript!

صادرات تخم مرغ، در انتظار قیمت تمام شده

7 اردیبهشت 1398

صادرات تخم مرغ، در انتظار قیمت تمام شده
قیمت جدید تخم مرغ بزودی اعلام می‌شود/ رقبای صادراتی زیاد شدند

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌ گذار استان تهران با بیان اینکه هنوز کشورهای هدف صادرات تخم مرغ مشخص نیست، گفت: قیمت تمام شده تولید تخم مرغ بزودی از سوی وزارت جهاد اعلام می‌شود.

ناصر نبی‌پور  درباره اینکه آیا آزاد شدن صادرات می‌تواند در بهبود شرایط صنعت مرغ تخم گذار مؤثر باشد؟

گفت: بهرحال این مساله در بهبود وضعیت تأثیر دارد که بیشتر تأثیر آن هم روانی است.

وی اضافه کرد: هنوز مشخص نیست ما بازار صادراتی برای صادرات این محصول داشته باشیم یا خیر؟ حدود ی0 الی یی روز طول می‌کشد تا شرایط کاملاً روشن شود.

نبی پور با بیان اینکه در گذشته فقط ترکیه رقیب ایران در زمینه صادرات تخم مرغ بود، افزود: هم اکنون اوکراین و آذربایجان نیز به جمع رقبای ما افزوده شده‌اند.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار با بیان اینکه هم اکنون هر کیلوگرم تخم مرغ بین یی00 تا یی00 تومان زیر قیمت تمام شده تولید عرضه می‌شود، افزود: ی الی ی ماه است که این شرایط پیش آمده که در نهایت موجب اعتراض مرغداران و آزاد شدن صادرات شد.

نبی پور میانگین قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری را بین یی00 تا یی00 تومان اعلام و اضافه کرد: قیمت تمام شده تولید از نظر ما کیلویی حدود یی00 تومان است و وزارت جهاد نیز سال گذشته قیمت تمام شده تخم مرغ را با توجه به قیمت‌ های قبلی نهاده‌های دامی، کیلویی یی00 تومان اعلام کرده بود که الان با توجه به تغییر قیمت نهاده‌های دامی، نرخ جدید این محصول تا چند روز دیگر از سوی وزارت جهاد کشاورزی اعلام خواهد شد.

نبی پور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نهاده‌ های دامی در بنادر به وفور وجود دارد، افزود: حمل و نقل نهاده‌ ها با مشکل مواجه است و ماشین‌ها و کامیون‌ها از حمل بار امتناع می‌کنند.

وی تصریح کرد: اگر توزیع نهاده‌ها به درستی مدیریت شود وضعیت درست می‌شود، چون مدیریت انجام نمی‌شود شرایط به این صورت است.

694 بازدید

  • اشتراک گذاری