Your browser does not support JavaScript!

خرید انواع لوبیا و دانه های روغنی تخمه آفتابگردان از کشاورزان میامی

12 آذر 1399

خرید انواع لوبیا و دانه های روغنی تخمه آفتابگردان از کشاورزان میامی

انواع لوبیا و دانه های روغنی تخمه آفتابگردان از کشاورزان میامی خریداری شد
به گزارش ایرنا، مهدی حق پرست مسئول اداره تعاون روستایی میامی از خرید حدود یکهزار تن دانه روغنی تخمه آفتابگردان از کشاورزان شهرستان میامی با مبلغ توافقی هرکیلو 85 هزار ریال خبر داد.
وی افزود: آفتابگردان یکی از محصولات اساسی در شهرستان میامی است که بصورت دیم در بخش کالپوش این  کشت می شود. که عمده ارقام کشت شده «هایسون» بوده است. آفتابگردان گیاهی است که در مناطق معتدل به خوبی رشد می کند و با توجه به شرایط منطقه ای، بیش از یکهزار تن دانه روغنی آفتابگردان از مزارع این شهرستان در سال گذشته برداشت شده است. 
حق پرست در ادامه گفت: هر ساله حدود 200 هزار تن محصول کشاورزی و باغی در شهرستان میامی تولید می شود، که این رقم 40 درصد از تولیدات کشاورزی استان سمنان را شامل می شود.
 پیش از این، مدیر جهاد کشاورزی میامی نیز از برداشت 370 تن لوبیا در این شهرستان خبر داده بود.
به گفته ی علی اصغری محمدی: 831 هکتار از مزارع زیر کشت در منطقه کالپوش قرار دارد. که از این میزان 506 هکتار  به کشت لوبیا چیتی، 195 هکتار لوبیا سفید و 130 هکتار به لوبیا قرمز اختصاص دارد. که میانگین تولید این محصول در هر هکتار 450 کیلوگرم است. به نقل از علی اصغر محمدی: توزیع ارقام جدید لوبیا با کاهش طول دوره رشد و استفاده از سیستم های آبیاری نوین باعث گردیده این محصول به آب کمتری برخلاف گذشته نیاز داشته باشد.
از مجموع 23 هزار هکتار زمین قابل کشت در این شهرستان حدود 15 هزار هکتار ، به کشت آفتابگردان، انواع حبوبات، گندم، چغندر قند و کلزا اختصاص دارد.
انواع حبوبات تولید شده در شهرستان میامی به دلیل مرغوبیت بالا در سطح کشور بسیار معروف هستند. محصولات تولیدی در این منطقه با توجه به عدم وجود واحد فرآوری و بسته بندی، بصورت فله به مناطق دیگر ارسال و پس از بسته بندی در بازار عرضه می شود. 
 

164 بازدید

  • اشتراک گذاری