Your browser does not support JavaScript!

توقف صادرات تخم مرغ

6 مهر 1398

توقف صادرات تخم مرغ
صادرات تخم مرغ متوقف شد

سهم بازار ایران به ترکیه رسید

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار با بیان اینکه صادرات تخم مرغ متوقف شده است،گفت:در سالجاری تنها یی هزارتن تخم مرغ از کشور صادر شد.

ناصر نبی پور اظهارداشت: از حدود ی روز قبل شرکت پشتیبانی اموردام قیمت خرید تخم مرغ مازاد از تولید کنندگان را افزایش داده واین محصول را کیلویی یی00 تومان از تولید کنندگان خریداری می کند.

وی اضافه کرد: این اقدام وزارت جهاد و شرکت پیشتیبانی امور دام جای قدردانی دارد چون مانع شدند که مرغداران به دلیل زیان فراوان مرغ های خود را به کشتارگاه بفرستند و یا اینکه جوجه ریزی را متوقف کنند.

نبی پور ادامه داد: حدود دو ماه و نیم است که دولت خرید تخم مرغ مازاد را از تولید کنندگان آغاز کرده که در ابتدا آن را کیلویی یی00 تومان می خرید سپس نرخ آن را به ی000 تومان افزایش داد و در نهایت هم اکنون قیمت را به یی00 تومان رسانده است.

وی میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ را درب مرغداری حدود ی000 تومان اعلام کرد و درباره وضعیت قیمت ها در هفته های آتی گفت: در بازار تخم مرغ اتفاق خاصی رخ نخواهد داد، نرخ مصوب این کالا ییی0 تومان است که اگر قیمت در بازار به این رقم برسد اتفاق فوق العاده ای است.

نبی پور در بخش دیگری از سخنان خود درباره صادرات تخم مرغ نیز با بیان اینکه صادرات کاملا متوقف شده است، گفت: یکماه بیشتر است که صادرات متوقف است.

وی با بیان اینکه کشورهای مقصد از جمله عراق و افغانستان تمایلی به واردات تخم مرغ از ایران ندارند، اضافه کرد: دلیل این مساله عدم تداوم صادرات از سوی ایران است و کشورهای مقصد ترکیه را جایگزین ما کرده اند.

نبی پور گفت: اگر رایزنان کشور ما با کشورهای مقصد در این زمینه مذاکره کنند و تعهد بدهند که صادرات ادامه می یابد می توانیم ترکیه را از میدان رقابت خارج کنیم.

وی میزان صادرات را تاکنون یی تا یی هزارتن اعلام کرد و افزود:این رقم بسیار کمی است ما زمانی ماهی ی0 هزارتن صادرات داشتیم ولی در حال حاضر طی ی ماه تنها موفق شدیم حدود یی هزارتن صادرات انجام دهیم.

589 بازدید

  • اشتراک گذاری