Your browser does not support JavaScript!

تغییرات قیمت خوراکی ها در اردیبهشت 1400

18 خرداد 1400

تغییرات قیمت خوراکی ها در اردیبهشت 1400

تغییرات قیمت خوراکی ها در اردیبهشت 1400

براساس آخرین گزارش منتشر شده در مرکز آمار ایران، تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه های مختلف خوراکی در مناطق مختلف شهری در اردیبهشت 1400 به شرح ذیل است:
سبزیجات و حبوبات
«نخود»  با 7.6 درصد، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه گذشته در این گروه را داشته است. «هویج فرنگی» با 6.9 درصد و «لپه و لوبیاچیتی» با 6 درصد در رتبه های بعدی افزایش قیمت قرار دارند. همچنین «خیار»  با 22.8 درصد بیشترین کاهش قیمت این گروه را نسبت به ماه قبل داشته است.
نان و غلات
«شیرینی خشک» با 3.4 درصد بالاترین افزایش قیمت را در گروه نان و غلات به خود اختصاص داد و «رشته آش» با 3.4 درصد و «برنج ایرانی درجه یک» با 1.9 درصد پس از آن بیشترین افزایش قیمت را نسبت به فروردین ماه داشته اند.
میوه و خشکبار
براساس گزارش مرکز آمار، در این گروه، بیشترین افزیش قیمت مریوط به «لیمو ترش» با 5.8 درصد و «مغز بادام درختی» با 5.2 درصد بوده است. همچنین «خربزه»، «هندوانه»، «موز» و «پرتقال» به ترتیب بیشترین کاهش قیمت را داشتند.
گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها
در این گروه «مرغ ماشینی» با 5.5 درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است و دیگر مواد خوراکی مانند، «ماهی قزل آلا»، «گوشت گاو یا گوساله» به ترتیب با 2.1 درصد و 2 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به فروردین ماه داشته اند.
لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن
در این گروه بیشترین کاهش قیمت مربوطه به «تخم مرغ ماشینی» و «روغن نباتی جامد» با 11.4 و 3.4 درصد نسبت به ماه گذشته بوده است. همچنین «شیر خشک» و «ماست و دوغ پاستوریزه» بیشترین درصد افزایش را داشته اند.
قند، شکر، آشامیدنی ها و سایر خوراکی ها
بیشترین افزایش قیمت در این گروه مربوط به «نوشابه گازدار» با 7.9 درصد افزایش بوده است و بعد از آن «قند» و «شکر» به ترتیب با 5.6 و 3.5 درصد دارای بیشترین تغییرات قیمت بوده اند.
برای مشاهده جزئیات قیمت‌های اقلام خوراکی در اردیبهشت ماه، کلیک کنید.

41 بازدید

  • اشتراک گذاری