Your browser does not support JavaScript!

افزایش قیمت تخمه در روزهای کرونایی و آلودگی هوا

30 دی 1399

افزایش قیمت  تخمه در روزهای کرونایی و آلودگی هوا

مغز آجیل و تخمه همیشه از تنقلات مورد علاقه مردم ایران بوده است. جدا از مناسبت هایی مثل عید و شب چله، در مهمانی های خانوادگی و دورهمی ها هم تخمه و آجیل پای ثابت پذیرایی هاست.
به نقل از همشهری، از زمان شیوع کرونا و زمان بیشتر خانه نشینی مردم، مصرف مغزهای بسته بندی شده و کارخانه ای بیشتر شده است. یکی از دلایل این موضوع اعتماد مردم به انواع خوراکی های بسته بندی شده نسبت به خوراکی های فله در دوران کرونا است.
فروش مغز تخمه و تخمه های بسته بندی شده در سوپرمارکت ها در سال جاری بیشتر شده و تا جاییکه فروشنده ها از افزایش دو تا سه برابری تقاضا برای این اقلام می گویند. از ابتدای امسال قیمت همه اقلام خوراکی چندین مرحله افزایش یافته و تخمه هم از این قاعده مستثنی نبوده است. مقایسه قیمت سال گذشته و امسال مغز تخمه های بسته بندی شده نشان می دهد که این اقلام حتی بیشتر از 3 برابر افزایش قیمت داشته اند.
به نقل از نشریه بریتانیایی Evening Standard، بین آنچه می خوریم و سطح محافظت در برابر آلودگی هوا ارتباط وجود دارد. از آنجایی که بالا بردن سطح ویتامین E به محافظت بیشتر بدن در برابر آلودگی هوا کمک می کند، و یکی از منابع اصلی دریافت ویتامین E، تخمه آفتابگردان است. انتظار می رود استقبال از مصرف تخمه بیشتر از قبل شود.
 

115 بازدید

  • اشتراک گذاری