Your browser does not support JavaScript!

افزایش درآمد کشاورزان لرستانی

13 آذر 1399

افزایش درآمد کشاورزان لرستانی


افزایش درآمد کشاورزان لرستانی

با افزایش 25 درصدی کاشت نخود، گندم و جو بصورت دیم درآمد کشاورزان لرستانی تا 200 میلیارد تومان افزایش یافت
اسفندیار حسنی مقدم در گفتگو با ایرنا با بیان این نکته که با اجرای طرح ارتقای امنیت غذایی در سال جاری، درآمد کشاورزان استان لرستان 200 میلیارد تومان افزایش خواهد داشت گفت: پروژه ارتقای امنیت غذایی از سال 94 شروع شده و هدف آن افزایش 25 درصدی عملکرد مزارع نخود، جو و گندم دیم است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در ادامه افزود: 800 هزار هکتار زمین کشاورزی در این استان وجود دارد که از این میزان 155 هزار و 500 هکتار به کشت گندم، 54 هزار هکتار به جو و 34 هزار و 500 هکتار به کشت نخود دیم اختصاص دارد. و با اجرای این پروژه انتظار می رود این محصولات در حدود 41 هزار تن افزایش تولید داشته باشد.
در همین راستا، مدیر کل استاندارد استان لرستان با اعلام صدور نشان استاندارد تشویقی و پروانه کاربرد حد مجاز آلایندگی سموم، برای 10 محصول کشاورزی استان گفت: این نشان استاندارد و پروانه با همکاری سازمان جهاد کشاورزی پس از بررسی و ممیزی انواع محصولات استان، با تایید شرکت بازرسی فنی استاندارد و کلینیک گیاه پزشکی، برای محصولاتی شامل لوبیا، ماش، نخود، باقلا سبز، گوجه فرنگی، شوید، انار، سیب، بادام درختی و انگور صادر گردید.
مرضیه قنبریان افزود: صدور این پروانه ها که برای دومین سال متوالی در استان انجام می شود در راستای کاهش استفاده از سموم، افزایش کیفیت و سلامت محصولات کشاورزی و باغداری است.

127 بازدید

  • اشتراک گذاری