Your browser does not support JavaScript!

اعلام قیمت مصوب خرما برای ماه رمضان

21 فروردین 1400

اعلام قیمت مصوب خرما برای ماه رمضان

تعیین قیمت مصوب خرما برای ماه رمضان


مقداد تکلو زاده در گفتگو با ایلنا با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار، نرخ مصوبی را برای خرماهای پرمصرف تعیین کرده است، گفت: در حال حاضر هر کیلوگرم خرمای مضافتی با قیمت 23 تا 24 هزار تومان و هر کیلوگرم خرمای کبکاب با قیمت 17 تا 18 هزار تومان در بازار عرضه می شود و این رقم به نرخ مصوب شده بسیار نزدیک است.
دبیر کل انجمن ملی خرمای ایران با اشاره به افزایش 5 تا 10 درصدی تولید خرما در سال زراعی جاری گفت: در سال زراعی جاری به دلیل شرایط مناسب آب و هوایی، تولید خرما در کشور به بیش از 1 میلیون و 300 هزار تن رسید که این رقم نشان دهنده افزایش 10 درصدی برداشت این محصول بوده است.
در ادامه وی با بیان اینکه بازار داخلی و خارجی در سال جاری وضعیت مناسبی را تجربه کرد، گفت: شیوع ویروس کرونا این نگرانی را ایجاد کرد که بازار داخلی و خارجی خرما تحت تاثیر قرار بگیرد، اما اندکی بعد از شیوع، بازار خرما توانست به شرایط قابل قبول برسد.
به گفته تکلو زاده، خواص خرما برای سلامت از یک سو و افزایش نرخ ارز از سوی دیگر از دلایل حفظ بازار خرما در داخل و خارج بوده است. میزان صادرات خرما 250 تا 285 هزار تن بوده که نسبت به سال های گذشته افزایش داشته است.
دبیر کل انجمن ملی خرمای ایران درخصوص شرایط تامین و قیمت گذاری خرما برای ماه رمضان گفت: هم اکنون 50 درصد از انبارهای خرما برای تامین بازار ماه رمضان پر هستند که می تواند تعادل بین عرضه و تقاضا را ایجاد کند.
با توجه به عدم تغییر چشمگیر قیمت خرما، ستاد تنظیم بازار در جهت کنترل بیشتر، برای دو نوع خرمای پر مصرف ماه رمضان قیمت مصوب تعیین کرده است.
تکلو زاده با بیان اینکه چند شرکت در استان های تامین کننده خرما از قبیل بوشهر و کرمان برای تامین این محصول مشخص شده اند، افزود: این شرکت ها موظف به عرضه خرمای مورد نیاز ماه رمضان با نرخ مصوب به متقاضیان شده اند.
 

107 بازدید

  • اشتراک گذاری