Your browser does not support JavaScript!

ادامه روند گران فروشی کالاها/ ادعای وزارت صمت مبنی بر نظارت مستمر بازار

30 بهمن 1399

ادامه روند گران فروشی کالاها/  ادعای وزارت صمت مبنی بر نظارت مستمر بازار

به گزارش فارس، با وجود ادعای وزیر صمت بر نظارت مستمر بازار، برخی کالاهای اساسی در بازار کمیاب و یا با قیمتی بالاتر از قیمت مصوب عرضه می شود.
با بررسی قیمت تخم مرغ در بازار مشخص شد قیمت هر شانه تخم مرغ فله حداقل 6 هزار تومان بیش از قیمت مصوب و با نرخ 40 تا 48 هزار تومان بفروش می رسد.
این افزایش قیمت ها در حالی است که وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست هماهنگی آغاز طرح ویژه بازرسی و نظارت در ایام پایانی سال و نوروز که هفته ی گذشته برگزار شد، اعلام کرد که بازار مورد نظارت مستمر است و اجازه نمی دهیم که گران فروشی و بی ثباتی قیمت ها مردم را در شرایط اقتصادی سخت، آزار دهد.
به گزارش فارس، گران فروشی در بازار کالا فقط مختص تخم مرغ نیست و کالاهای دیگر نیز در خرده فروشی ها گران تر از قیمت مصوب عرضه می شود.
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بر طرح بازرسی، نظارت و پایش بازار اقلام هدف و پرمصرف ویژه ایام پایانی سال تاکید نموده و گفت: این طرح با نظارت ویژه و مستمر بازرسان سازمان های صمت استان های سراسر کشور بر کلیه مراکز عرضه کالا شامل حبوبات، آجیل و خشکبار، گوشت قرمز و مرغ، لبنیات، تخم مرغ، برنج، شکر، میوه و... انجام می گیرد.
در حالی که به گفته مسئولان طرح نظارتی نوروز با هدف ایجاد آرامش در فضای روانی جامعه و جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیرمنطقی قیمت کالا و خدمات با توجه به ضرورت استمرار فعالیت های نظارت و بازرسی بازار کالا و خدمات به ویژه اقلام پر مصرف برگزار می شود، اما همچنان قیمت برخی کالاهای پرمصرف از جمله تخم مرغ، شکر، روغن جامد، حبوبات و... گران تر از قیمت مصوب و واقعی است.
 

147 بازدید

  • اشتراک گذاری