۱۱ هزار تن حبوبات از مزارع خراسان شمالی تولید و برداشت شد

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: امسال ۱۱ هزار و ۸۴ تن حبوبات از سطح مزارع استان تولید و برداشت شد که در مقایسه با سال گذشته ۱۰ درصد افزایش دارد.

محمد نقی کاظمیان شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: در سال زراعی ۹۵، ۱۰ هزار تن انواع حبوبات در مزارع استان خراسان شمالی تولید و برداشت شد.
وی سطح زیر کشت حبوبات این استان در سال را ۱۷ هزار و ۶۸۰ هکتار عنوان کرد و گفت: حبوبات دیم استان خراسان شمالی شامل عدس و نخود و حبوبات آبی شامل لوبیا است.
کاظمیان افزود: سطح زیر کشت نخود در سال زراعی جاری، ۶ هزار و ۳۳۳ هکتار با عملکرد ۵۵۰ کیلوگرم در هکتار، عدس ۸ هزار و ۷۸۱ هکتار با عملکرد ۵۰۰ کیلوگرم در هکتار و لوبیا ۲ هزار و ۱۴۱ هکتار با عملکرد ۱٫۵ تن در هکتار بود.
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: هم اکنون برداشت حبوبات آبی از مزارع این استان به اتمام رسیده که فقط در مانه و سملقان تا دو هفته آینده برداشت آن ادامه دارد.
به گفته کاظمیان کشت حبوبات دیم اواخر زمستان و برداشت آن در مرداد ماه و حبوبات آبی کشت بهاره آن در اردیبهشت ماه و برداشت آن اواخر مهر ماه است.
خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که سالانه بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع محصول زراعی، باغی و دامی تولید می شود.
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید