کاهش رشد تولید غلات در جهان‌

فائو با اعلام اینکه شاخص قیمت غذا در ماه جاری نسبت به ماه گذشته تغییر نداشته است، پیش‌ بینی کرد: رشد تولید غلات در جهان نسبت به سال گذشته کاهش می‌یابد و به رقم ۲٫۷ میلیارد تن خواهد رسید.

سازمان خواروبار جهانی اعلام کرد: قیمت جهانی غذا در ماه سپتامبر تقریباً ثابت بود اما کاهش قیمت شکر تا حدودی افزایش قیمت روغن، سبزی و گوشت را جبران کرد.

سازمان خواروبار جهانی اعلام کرد: شاخص قیمت غذا که ماهانه تغییرات سبد غذایی غلات، روغن، محصولات لبنی، گوشت و شکر را اندازه‌ گیری می‌کند به طور میانگین ۱۶۹٫۹ واحد بود که نسبت به ماه گذشته تقریباً ثابت بوده و تغییری نکرده است. شاخص قیمت غذا در ماه پیش ۱۶۹٫۸ واحد بود.

همچنین سازمان خواروبار جهانی پیش‌ بینی کرده که تولید غلات در سال ۲۰۱۹ اندکی کمتر از آنچه که کمتر پیش‌ بینی شده بود باشد.

شاخص قیمت شکر نیز ۳٫۹ درصد از سطح ماه آگوست کمتر شده که اساساً به دلیل انتظارات ذخایر بالای شکر و به لطف چشم‌انداز مثبت تولید این محصول در سال ۲۰۱۹/۲۰ است.

در نقطه مقابل آن شاخص قیمت روغن بود که نسبت به ماه‌ های گذشته ۱٫۴ درصد رشد داشته و بیشترین رقم را در ۱۳ ماه گذشته رقم زده است. شاخص قیمت گوشت هم رشد ۰٫۸ درصدی را تجربه کرده است.

شاخص قیمت غلات نیز نسبت به ماه گذشته تغییر اندکی داشته است که قیمت گندم هم اندکی بیشتر شده اما ذرت تا حدودی پایین آمده و قیمت برنج هم کاهش محسوسی داشته است.

فائو پیش‌ بینی خود را از تولید جهانی غلات در سال ۲۰۱۹ نسبت به پیش‌ بینی قبلی ۲٫۲ میلیون تن کاهش داد که به رقم ۲٫۷۰۶ میلیارد تن خواهد رسید. اما این رقم همچنان نسبت به سال ۲۰۱۸ به میزان ۲ درصد افزایش دارد.

فائو همچنین پیش‌ بینی خود را از ذخایر غلات جهانی ۲٫۴ میلیون تن افزایش داد و رقم ۸۵۰ میلیون تن را پیش‌ بینی کرد.

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید