پیش‌ بینی رشد ۶۲ درصدی یارانه خرید تضمینی گندم در بودجه ۹۸

سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: یارانه خرید تضمینی گندم در لایحه بودجه ۱۳۹۸ نسبت به امسال با ۶۲ درصد رشد پیش‌بینی شده است؛ بنابراین در این زمینه کمبود اعتبار نداریم.

به گزارش سازمان برنامه بودجه؛ در گزارش مرکز پژوهش‌ های مجلس شورای اسلامی آمده است «دولت در بودجه سال آینده، برای تامین بودجه خرید تضمینی گندم و یارانه نان با کمبود اعتباری نزدیک به ۱۶ هزار و ۵۰ میلیارد ریال روبرو می‌شود.

سازمان برنامه و بودجه برای شفاف سازی این موضوع توضیحاتی ارائه کرد.

بر اساس توضیحاتی که در تارنمای سازمان برنامه و بودجه آمده، هشت هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان در سال آینده برای خرید تضمینی گندم پیش بینی شده که در مقایسه با اعتبار پنج هزار میلیارد تومانی آن در قانون امسال ۶۲ درصد بیشتر است.

بر پایه این توضیح «در اجرای قانون افزایش بهره‌ وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، هر سال اعتبار مورد نیاز خرید تضمینی گندم با تصویب هیات وزیران در قالب جدول گردش نقدینگی خرید تضمینی گندم بر اساس پیش‌بینی میزان خرید تعیین می‌شود.»

منابع تامین اعتبار خرید تضمینی گندم اعتبارات عمومی دولت، تسهیلات بانکی و درآمد فروش گندم توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران است.

لایحه بودجه ۱۳۹۸ چهارم دی ماه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد که سقف این بودجه ۱۷ میلیون و ۳۲ هزار و ۳۳۲ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال است.

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید