قیمت حبوبات (عدس، لپه، نخود، لوبیا چیتی، لوبیا قرمز، لوبیا چشم بلبلی، لوبیا سفید) در بازار عمده فروشی ایران ۱۱ آذر ۱۳۹۸

قیمت حبوبات در بازار عمده فروشی ایران
وب سایت بازار خشکبار و حبوبات ایران اقدام به انتشار قیمت انواع حبوبات و خشکبار در بازار عمده فروشی ایران کرده است. این قیمتها از معتبرترین منابع دریافت و استخراج می شود. با رصد کامل بازار در هفته ابتدایی آذر ماه شاهد روند صعودی در قیمت بسیاری از اقلام حبوبات نسبت به تاریخ مشابه ماه قبل بوده ایم.

قیمت عدس کانادا درجه یک محصول سال ۲۰۱۸  هر کیلو  با حداقل ۷۴۰۰۰ریال و حداکثر ۷۷۰۰۰ با افزایش قیمت نسبت به ماه قبل در بازار مبادله شده است. قیمت عدس کانادا درجه دو محصول سال ۲۰۱۸  هر کیلو با کاهش قیمت با حداقل ۵۲۰۰۰ریال و حداکثر ۵۸۰۰۰ در بازار مبادله شده است.

قیمت عدس  ریز کانادا  ( استون) محصول سال ۲۰۱۸ هر کیلو حداقل ۷۵۰۰۰ریال و حداکثر ۸۰۰۰۰ در بازار مبادله شده است. قیمت دال عدس استرالیا و کانادا در تناژ حداقل ۱۰ تن و تسویه نقدی با افزایش قیمت بین ۷۵۰۰۰ و ۸۰۰۰۰ ریال معامله می شود.

قیمت عدس درشت روسیه محصول ۲۰۱۹ با اندکی افزایش قیمت حداقل ۶۹۰۰۰ریال و حداکثر ۷۴۰۰۰ در بازار مبادله شده است.

قیمت لپه آذرشهر سورت شده  با حداقل خرید ۱۰ تن و تسویه یک ماهه با افزایش قیمت قابل توجه نسبت به ماه گذشته از ۱۲۳۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰۰ ریال به فروش می رسد. قیمت لپه اتیوپی نیز با شرایط فروش مشابه از ۱۲۴۰۰۰ تا ۱۲۸۰۰۰ ریال در هر کیلوگرم معامله می شود.هر یک کیلوگرم لپه روسیه از ۸۷۰۰۰ تا ۹۱۰۰۰ ریال معامله می شود

قیمت نخود کرمانشاه دو خان دستچین ایرانی با اندکی تغییر قیمت در تناژ حداقل ۱۰ تن و تسویه نقدی بین ۸۳۰۰۰ و ۸۷۰۰۰ ریال معامله می شود. قیمت نخود کرمانشاه سه خان با سایزهای ۷ و ۸ و  ۹ و ضایعات زیر یک درصد ۷۴۰۰۰ تا ۷۸۰۰۰ ریال قیمت دارد.

در بازار لوبیا چیتی، با افزایش قیمت قابل توجه روبرو بودیم به طوریکه قیمت لوبیا چیتی ایرانی اعلا با سایز حداقل ۷ به صورت نقدی معامله می شود و هر کیلوگرم آن در خرید حداقل ۵ تن ۱۳۳۰۰۰ تا ۱۴۲۰۰۰ ریال قیمت دارد. لوبیا چیتی قرقیزستان ،بین ۱۲۷۰۰۰ و ۱۳۰۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد. قیمت لوبیا چیتی ازبکستان ،بین ۱۲۷۰۰۰ و ۱۳۰۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد

قیمت لوبیا قرمز ایرانی دستچین با ضایعات زیر ۱ درصد در خرید نقدی هر کیلوگرم آن ۱۱۷۰۰۰ تا ۱۲۴۰۰۰ ریال معامله می شود. نحوه تسویه لوبیا قرمز به صورت نقدی و حداقل خرید برای لوبیا قرمز ایرانی  ۵ تن و لوبیا قرمز خارجی ۱۰ تن است.

لوبیا سفید ایرانی دستچین اعلا هر کیلوگرم  ۱۳۴۰۰۰ تا ۱۴۲۰۰۰ ریال قیمت دارد. حداقل خرید لوبیا سفید قرقیزستان ۱۰ تن است.

قیمت لوبیا چشم بلبلی ماداگاسکار دستچین شده با تسویه نقدی و خرید حداقل ۵ تن ۱۴۵۰۰۰ تا ۱۵۴۰۰۰ ریال قیمت گذاری شده است.

خرید و فروش ماش نیز به صورت نقدی انجام می گیرد و  هر یک کیلوگرم ماش ازبک دستچین به نسبت سایز از ۱۲۱۰۰۰ تا ۱۲۵۰۰۰ریال به فروش می رسد.

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید