قیمت حبوبات (عدس، لپه، نخود، لوبیا چیتی، لوبیا قرمز، لوبیا چشم بلبلی، لوبیا سفید) در بازار عمده فروشی ایران ۲ آبان ۱۳۹۸

قیمت حبوبات در بازار عمده فروشی ایران
وب سایت بازار خشکبار و حبوبات ایران اقدام به انتشار قیمت انواع حبوبات و خشکبار در بازار عمده فروشی ایران کرده است. این قیمتها از معتبرترین منابع دریافت و استخراج می شود. با رصد کامل بازار در دو هفته پایانی ماه مهر شاهد روند نزولی در قیمت بسیاری از اقلام حبوبات بوده ایم.

 

قیمت عدس کانادا درجه یک محصول سال ۲۰۱۸  هر کیلو  با حداقل ۶۶۰۰۰ریال و حداکثر ۶۹۰۰۰ با کاهش قیمت  نسبت به ابتدای ماه در بازار مبادله شده است. قیمت عدس کانادا درجه دو محصول سال ۲۰۱۸  هر کیلو با کاهش قیمت با حداقل ۶۳۰۰۰ریال و حداکثر ۶۵۰۰۰ در بازار مبادله شده است.

قیمت عدس  ریز کانادا  ( استون) محصول سال ۲۰۱۸ هر کیلو حداقل ۶۹۵۰۰ریال و حداکثر ۷۳۰۰۰ در بازار مبادله شده است. قیمت دال عدس استرالیا و کانادا در تناژ حداقل ۱۰ تن و تسویه نقدی با اندکی افزایش بین ۶۱۰۰۰ و ۶۳۰۰۰ ریال معامله می شود.

قیمت عدس درشت روسیه محصول ۲۰۱۹ با حداقل ۶۵۰۰۰ریال و حداکثر ۶۷۵۰۰ در بازار مبادله شده است.

قیمت لپه آذرشهر سورت شده  با حداقل خرید ۱۰ تن و تسویه یک ماهه با افزایش قیمت نسبت به اوایل ماه از ۹۲۵۰۰ تا ۹۵۵۰۰ ریال به فروش می رسد. قیمت لپه اتیوپی نیز با شرایط فروش مشابه از ۹۳۵۰۰ تا ۹۵۵۰۰ ریال در هر کیلوگرم معامله می شود.هر یک کیلوگرم لپه روسیه از ۷۹۰۰۰ تا ۸۴۰۰۰ ریال معامله می شود

قیمت نخود کرمانشاه دو خان دستچین ایرانی با اندکی تغییر قیمت در تناژ حداقل ۱۰ تن و تسویه نقدی بین ۷۶۰۰۰ و ۷۹۰۰۰ ریال معامله می شود. قیمت نخود کرمانشاه سه خان با سایزهای ۷ و ۸ و  ۹ و ضایعات زیر یک درصد ۷۱۰۰۰ تا ۷۴۰۰۰ ریال قیمت دارد.

در بازار لوبیا چیتی، با کاهش قیمت قابل توجه روبرو بودیم به طوریکه قیمت لوبیا چیتی ایرانی اعلا با سایز حداقل ۷ به صورت نقدی معامله می شود و هر کیلوگرم آن در خرید حداقل ۵ تن ۱۱۴۰۰۰ تا ۱۱۸۰۰۰ ریال قیمت دارد. لوبیا چیتی قرقیزستان ،بین ۸۹۰۰۰ و ۹۴۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد. قیمت لوبیا چیتی ازبکستان ،بین ۸۹۰۰۰ و ۹۴۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد

قیمت لوبیا قرمز ایرانی دستچین با ضایعات زیر ۱ درصد در خرید نقدی هر کیلوگرم آن ۹۷۰۰۰ تا ۱۰۳۰۰۰ ریال معامله می شود. نحوه تسویه لوبیا قرمز به صورت نقدی و حداقل خرید برای لوبیا قرمز ایرانی  ۵ تن و لوبیا قرمز خارجی ۱۰ تن است.

لوبیا سفید ایرانی دستچین اعلا هر کیلوگرم  ۱۱۸۰۰۰ تا ۱۲۶۰۰۰ ریال قیمت دارد و قیمت لوبیا سفید قرقیزستان ۱۵۵۰۰۰  تا ۱۶۰۰۰۰ ریال به فروش می رسد. حداقل خرید لوبیا سفید ایرانی ۵ تن و لوبیا سفید قرقیز ۱۰ تن است.

قیمت لوبیا چشم بلبلی ماداگاسکار دستچین شده با تسویه نقدی و خرید حداقل ۵ تن ۱۴۲۰۰۰ تا ۱۴۶۰۰۰ ریال قیمت گذاری شده است.

خرید و فروش ماش نیز به صورت نقدی انجام می گیرد و  هر یک کیلوگرم ماش ازبک دستچین به نسبت سایز از ۱۲۸۰۰۰ تا ۱۳۵۰۰۰ریال به فروش می رسد.

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید