قیمت حبوبات (عدس، لپه، نخود، لوبیا چیتی، لوبیا قرمز، لوبیا چشم بلبلی، لوبیا سفید) در بازار عمده فروشی ایران ۵ مرداد ۱۳۹۸

قیمت حبوبات در بازار عمده فروشی ایران
وب سایت بازار خشکبار و حبوبات ایران اقدام به انتشار قیمت انواع حبوبات و خشکبار در بازار عمده فروشی ایران کرده است. این قیمتها از معتبرترین منابع دریافت و استخراج می شود. رصد کامل بازار در هفته اول مرداد ماه شاهد بازار آرامی در انواع حبوبات بوده ایم.

قیمت هر کیلو عدس کانادا درجه یک محصول سال ۲۰۱۸  با کاهش قیمت در عرض دو هفته گذشته با حداقل ۶۱۰۰۰ریال و حداکثر ۶۵۰۰۰ در بازار مبادله شده است. قیمت هر کیلو عدس کانادا درجه دو محصول سال ۲۰۱۸  با کاهش قیمت با حداقل ۵۸۰۰۰ریال و حداکثر ۶۰۰۰۰ در بازار مبادله شده است.

عدس  ریز کانادا  ( استون) محصول سال ۲۰۱۸ با قیمت حداقلی ۶۴۰۰۰ریال و حداکثری ۷۰۰۰۰ در بازار مبادله شده است. قیمت هر کیلو  عدس ریز قزاقستان نیز  با تسویه نقدی و حداقل خرید ۱۰ تن  از کیلویی ۴۸۰۰۰ تا ۵۷۰۰۰ ریال و عدس دال استرالیا و کانادا در تناژ حداقل ۱۰ تن و تسویه نقدی با افزایش قابل توجه بین ۵۷۰۰۰ و ۶۱۰۰۰ ریال معامله می شود.

قیمت عدس درشت روسیه با حداقل ۵۲۰۰۰ریال و حداکثر ۵۹۰۰۰ در بازار مبادله شده است.

لپه آذرشهر سورت شده  با حداقل خرید ۱۰ تن و تسویه یک ماهه از ۸۴۰۰۰ تا ۸۸۰۰۰ ریال به فروش می رسد. لپه اتیوپی  نیز با شرایط فروش مشابه از ۷۹۰۰۰ تا ۸۳۰۰۰ ریال در هر کیلوگرم معامله می شود.  هر یک کیلوگرم لپه استرالیا  از ۷۹۰۰۰ تا ۸۳۰۰۰ ریال معامله می شود

نخود کرمانشاه دو خان دستچین ایرانی با اندکی تغییر قیمت در تناژ حداقل ۱۰ تن و تسویه نقدی بین ۸۱۰۰۰ و ۸۳۵۰۰ ریال معامله می شود. هر کیلوگرم نخود ایرانی سه خان با سایزهای ۷ و ۸ و  ۹ و ضایعات زیر یک درصد ۷۵۰۰۰ تا ۷۸۰۰۰ ریال قیمت دارد. و نخود ترکیه سایز ۸ و ۹ بین ۶۲۰۰۰ و ۶۵۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد.

در بازار لوبیا چیتی، لوبیا چیتی ایرانی اعلا با سایز حداقل ۷ به صورت نقدی معامله می شود و هر کیلوگرم آن در خرید حداقل ۵ تن ۱۳۰۰۰۰ تا ۱۳۵۰۰۰ ریال قیمت دارد. لوبیا چیتی چین گرد (۱۵۰/۱۶۰) را می توان با قیمت ۱۲۳۰۰۰ تا ۱۲۷۰۰۰ ریال به صورت نقدی خریداری کرد. لوبیا چیتی قرقیزستان ،بین ۱۰۰۰۰۰ و ۱۰۷۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد.لوبیا چیتی ازبکستان ،بین ۱۰۰۰۰۰ و ۱۰۷۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد

لوبیا قرمز قرقیزستان ، بین ۱۰۱۰۰۰ و ۱۰۷۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد. لوبیا قرمز ایرانی دستچین با ضایعات زیر ۱ درصد در خرید نقدی هر کیلوگرم آن ۱۰۲۰۰۰ تا ۱۰۷۰۰۰ ریال معامله می شود. نحوه تسویه لوبیا قرمز به صورت نقدی و حداقل خرید برای لوبیا قرمز ایرانی  ۵ تن و لوبیا قرمز خارجی ۱۰ تن است.

لوبیا سفید ایرانی دستچین اعلا هر کیلوگرم  ۱۹۵۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰۰ ریال قیمت دارد و هر یک کیلوگرم لوبیا سفید قرقیزستان ۱۸۰۰۰۰  تا ۱۹۰۰۰۰ ریال به فروش می رسد. حداقل خرید لوبیا سفید ایرانی ۵ تن و لوبیا سفید ترکیه ۱۰ تن است.

هر کیلوگرم لوبیا چشم بلبلی ماداگاسکار دستچین شده با تسویه نقدی و خرید حداقل ۵ تن ۱۴۸۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰۰ ریال قیمت گذاری شده است.

خرید و فروش ماش نیز به صورت نقدی انجام می گیرد و  هر یک کیلوگرم ماش ازبک دستچین به نسبت سایز از ۱۳۷۰۰۰ تا ۱۴۷۰۰۰ریال به فروش می رسد.

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید