قیمت حبوبات (عدس، لپه، نخود، لوبیا چیتی، لوبیا قرمز، لوبیا چشم بلبلی، لوبیا سفید) در بازار عمده فروشی ایران ۹ تیر ۱۳۹۸

قیمت حبوبات در بازار عمده فروشی ایران
وب سایت بازار خشکبار و حبوبات ایران اقدام به انتشار قیمت انواع حبوبات و خشکبار در بازار عمده فروشی ایران کرده است. این قیمتها از معتبرترین منابع دریافت و استخراج می شود. رصد کامل بازار در هفته اول تیر ماه شاهد تغییر قیمت قابل توجهی در انواع حبوبات بوده ایم.

 

 

قیمت هر کیلو عدس کانادا درجه یک محصول سال ۲۰۱۸  با کاهش قیمت در عرض دو هفته گذشته با حداقل ۵۹۰۰۰ریال و حداکثر ۶۵۰۰۰ در بازار مبادله شده است. قیمت هر کیلو عدس کانادا درجه دو محصول سال ۲۰۱۸  با کاهش قیمت با حداقل ۵۵۰۰۰ریال و حداکثر ۵۸۰۰۰ در بازار مبادله شده است.

عدس  ریز کانادا  ( استون) محصول سال ۲۰۱۸ با قیمت حداقلی ۶۵۰۰۰ریال و حداکثری ۷۱۰۰۰ در بازار مبادله شده است. قیمت هر کیلو  عدس ریز قزاقستان نیز  با تسویه نقدی و حداقل خرید ۱۰ تن  از کیلویی ۴۰۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ ریال و عدس دال استرالیا و کانادا در تناژ حداقل ۱۰ تن و تسویه نقدی با افزایش قابل توجه بین ۵۴۰۰۰ و ۶۰۰۰۰ ریال معامله می شود.

قیمت عدس درشت روسیه با حداقل ۵۱۰۰۰ریال و حداکثر ۵۹۰۰۰ در بازار مبادله شده است.

لپه آذرشهر سورت شده  با حداقل خرید ۱۰ تن و تسویه یک ماهه از ۷۹۰۰۰ تا ۸۵۰۰۰ ریال به فروش می رسد. لپه اتیوپی  نیز با شرایط فروش مشابه با کاهش قیمت از ۷۸۰۰۰ تا ۸۱۰۰۰ ریال در هر کیلوگرم معامله می شود.  هر یک کیلوگرم لپه استرالیا  از ۷۴۰۰۰ تا ۸۲۰۰۰ ریال معامله می شود

نخود کرمانشاه دو خان دستچین ایرانی با اندکی تغییر قیمت در تناژ حداقل ۱۰ تن و تسویه نقدی بین ۸۱۰۰۰ و ۸۴۰۰۰ ریال معامله می شود. هر کیلوگرم نخود ایرانی سه خان با سایزهای ۷ و ۸ و  ۹ و ضایعات زیر یک درصد ۷۳۰۰۰ تا ۷۶۰۰۰ ریال قیمت دارد. و نخود ترکیه سایز ۸ و ۹ بین ۶۰۰۰۰ و ۶۳۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد.

در بازار لوبیا چیتی، لوبیا چیتی ایرانی اعلا با سایز حداقل ۷ به صورت نقدی معامله می شود و هر کیلوگرم آن در خرید حداقل ۵ تن ۱۳۷۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰۰ ریال قیمت دارد. لوبیا چیتی چین گرد (۱۵۰/۱۶۰) را می توان با قیمت ۱۲۷۰۰۰ تا ۱۳۱۰۰۰ ریال به صورت نقدی خریداری کرد. لوبیا چیتی قرقیزستان ،بین ۱۱۰۰۰۰ و ۱۱۳۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد.لوبیا چیتی ازبکستان ،بین ۱۱۰۰۰۰ و ۱۱۳۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد

لوبیا قرمز قرقیزستان ، بین ۹۶۰۰۰ و ۱۰۰۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد. لوبیا قرمز ایرانی دستچین با ضایعات زیر ۱ درصد در خرید نقدی هر کیلوگرم آن ۱۰۸۰۰۰ تا ۱۱۲۰۰۰ ریال معامله می شود. نحوه تسویه لوبیا قرمز به صورت نقدی و حداقل خرید برای لوبیا قرمز ایرانی  ۵ تن و لوبیا قرمز خارجی ۱۰ تن است.

لوبیا سفید ایرانی دستچین اعلا هر کیلوگرم  ۲۱۰۰۰۰ تا ۲۲۷۰۰۰ ریال قیمت دارد و هر یک کیلوگرم لوبیا سفید قرقیزستان ۱۷۸۰۰۰  تا ۱۹۰۰۰۰ ریال به فروش می رسد. حداقل خرید لوبیا سفید ایرانی ۵ تن و لوبیا سفید ترکیه ۱۰ تن است.

هر کیلوگرم لوبیا چشم بلبلی ماداگاسکار دستچین شده با تسویه نقدی و خرید حداقل ۵ تن ۱۴۷۰۰۰ تا ۱۵۷۰۰۰ ریال قیمت گذاری شده است.

خرید و فروش ماش نیز به صورت نقدی انجام می گیرد و  هر یک کیلوگرم ماش ازبک دستچین به نسبت سایز از ۱۳۴۰۰۰ تا ۱۴۲۰۰۰ریال به فروش می رسد.

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید