قیمت حبوبات (عدس، لپه، نخود، لوبیا چیتی، لوبیا قرمز، لوبیا چشم بلبلی، لوبیا سفید) در بازار عمده فروشی ایران ۷ خرداد ۱۳۹۸

قیمت حبوبات در بازار عمده فروشی ایران
وب سایت بازار خشکبار و حبوبات ایران اقدام به انتشار قیمت انواع حبوبات و خشکبار در بازار عمده فروشی ایران کرده است. این قیمتها از معتبرترین منابع دریافت و استخراج می شود. رصد کامل بازار در هفته اول خرداد ماه شاهد تغییر قیمت قابل توجهی در انواع حبوبات بوده ایم.

رکود عرضه و تقاضا به دلیل واردات مکفی، عدم وجود بازار خرید به دلیل انباشتگی و خریدهای انجام شده در ماه رمضان، بلاتکلیفی بهای تمام شده کالا به دلیل تغییر گروه کالایی از گروه یک ارزی به دو

وجود و انباشت بازار حبوبات از کالای گروه یک و عدم واردات با گروه دو کالایی

این شرایط قیمتی به دلیل این است که افراد و یا شرکت هایی که به ان ها گروه یک کالایی تخصیص گرفته است و تا تاریخ ۹۸/۰۱/۳۱ تامین مالی در بانک های عامل کرده باشند نیاز به پرداخت مابه تفاوت ریالی در زمان ترخیص نیست. لذا قیمت حبوبات وارداتی هنوز به مرز قیمت نیمایی و افزایش شدید بهای تمام شده فروش نرسیده اند.

قیمت هر کیلو عدس کانادا درجه یک محصول سال ۲۰۱۸  با اندکی کاهش قیمت در عرض دو هفته گذشته با حداقل ۶۳۰۰۰ریال و حداکثر ۶۶۰۰۰ در بازار مبادله شده است.

عدس  ریز کانادا  ( استون) محصول سال ۲۰۱۸ با قیمت حداقلی ۶۵۰۰۰ریال و حداکثری ۷۱۰۰۰ در بازار مبادله شده است. قیمت هر کیلو  عدس ریز قزاقستان نیز  با تسویه نقدی و حداقل خرید ۱۰ تن  از کیلویی ۴۱۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ ریال و عدس دال استرالیا و کانادا در تناژ حداقل ۱۰ تن و تسویه نقدی بین ۴۵۰۰۰ و ۵۴۰۰۰ ریال معامله می شود.

قیمت عدس درشت روسیه با حداقل ۵۲۰۰۰ریال و حداکثر ۵۷۰۰۰ در بازار مبادله شده است.

لپه آذرشهر سورت شده  با حداقل خرید ۱۰ تن و تسویه یک ماهه از ۸۱۰۰۰ تا ۸۵۰۰۰ ریال به فروش می رسد. لپه اتیوپی  نیز با شرایط فروش مشابه از ۸۲۰۰۰ تا ۸۴۵۰۰ ریال در هر کیلوگرم معامله می شود.  هر یک کیلوگرم لپه استرالیا  از ۷۸۰۰۰ تا ۸۵۰۰۰ ریال معامله می شود

نخود کرمانشاه دو خان دستچین ایرانی با اندکی تغییر قیمت در تناژ حداقل ۱۰ تن و تسویه نقدی بین ۸۲۰۰۰ و ۸۴۰۰۰ ریال معامله می شود. هر کیلوگرم نخود ایرانی سه خان با سایزهای ۷ و ۸ و  ۹ و ضایعات زیر یک درصد ۷۴۰۰۰ تا ۷۶۵۰۰ ریال قیمت دارد. و نخود ترکیه سایز ۸ و ۹ بین ۶۸۰۰۰ و ۷۴۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد.

در بازار لوبیا چیتی، لوبیا چیتی ایرانی اعلا با سایز حداقل ۷ به صورت نقدی معامله می شود و هر کیلوگرم آن در خرید حداقل ۵ تن ۱۴۴۰۰۰ تا ۱۴۸۰۰۰ ریال قیمت دارد. لوبیا چیتی چین گرد (۱۵۰/۱۶۰) را می توان با قیمت ۱۳۵۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰۰ ریال به صورت نقدی خریداری کرد. لوبیا چیتی قرقیزستان ،بین ۱۱۴۰۰۰ و ۱۲۰۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد.لوبیا چیتی ازبکستان ،بین ۱۱۴۰۰۰ و ۱۲۰۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد

لوبیا قرمز قرقیزستان ، بین ۹۰۰۰۰ و ۹۶۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد. لوبیا قرمز ایرانی دستچین با ضایعات زیر ۱ درصد در خرید نقدی هر کیلوگرم آن ۱۰۲۰۰۰ تا ۱۰۸۰۰۰ ریال معامله می شود. نحوه تسویه لوبیا قرمز به صورت نقدی و حداقل خرید برای لوبیا قرمز ایرانی  ۵ تن و لوبیا قرمز خارجی ۱۰ تن است.

لوبیا سفید ایرانی دستچین اعلا هر کیلوگرم  ۲۱۵۰۰۰ تا ۲۲۵۰۰۰ ریال قیمت دارد و هر یک کیلوگرم لوبیا سفید قرقیزستان ۱۹۰۰۰۰  تا ۲۰۵۰۰۰ ریال به فروش می رسد. حداقل خرید لوبیا سفید ایرانی ۵ تن و لوبیا سفید ترکیه ۱۰ تن است.

هر کیلوگرم لوبیا چشم بلبلی ماداگاسکار دستچین شده با تسویه نقدی و خرید حداقل ۵ تن ۱۵۵۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰۰ ریال قیمت گذاری شده است.

خرید و فروش ماش نیز به صورت نقدی انجام می گیرد و  هر یک کیلوگرم ماش ازبک دستچین به نسبت سایز از ۱۳۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰۰ریال به فروش می رسد.

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید