قیمت حبوبات (عدس، لپه، نخود، لوبیا چیتی، لوبیا قرمز، لوبیا چشم بلبلی، لوبیا سفید) در بازار عمده فروشی ایران ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

قیمت حبوبات در بازار عمده فروشی ایران
وب سایت بازار خشکبار و حبوبات ایران اقدام به انتشار قیمت انواع حبوبات و خشکبار در بازار عمده فروشی ایران کرده است. این قیمتها از معتبرترین منابع دریافت و استخراج می شود. رصد کامل بازار در هفته سوم اردیبهشت ماه شاهد تغییر قیمت قابل توجهی در انواع حبوبات بوده ایم.

 

قیمت هر کیلو عدس کانادا درجه یک محصول سال ۲۰۱۸  با افزایش قیمت قابل توجه در عرض دو هفته گذشته با حداقل ۶۷۰۰۰ریال و حداکثر ۷۳۰۰۰ در بازار مبادله شده است.

قیمت هر کیلو عدس کانادا درجه دو (ریچلی)  با حداقل ۵۲۰۰۰ریال و حداکثر ۵۶۰۰۰ در بازار مبادله شده است.

عدس  ریز کانادا  ( استون) محصول سال ۲۰۱۸ با قیمت حداقلی ۶۸۵۰۰۰ریال و حداکثری ۷۳۰۰۰ در بازار مبادله شده است. قیمت هر کیلو  عدس ریز روسیه نیز  با تسویه نقدی و حداقل خرید ۱۰ تن  از کیلویی ۶۸۵۰۰ تا ۷۳۰۰۰ ریال و عدس دال استرالیا و کانادا در تناژ حداقل ۱۰ تن و تسویه نقدی بین ۵۷۰۰۰ و ۶۲۰۰۰ ریال معامله می شود.

لپه آذرشهر سورت شده  با حداقل خرید ۱۰ تن و تسویه یک ماهه از ۸۸۰۰۰ تا ۹۲۰۰۰ ریال به فروش می رسد. لپه اتیوپی  نیز با شرایط فروش مشابه از ۸۵۰۰۰ تا ۸۷۰۰۰ ریال در هر کیلوگرم معامله می شود.  هر یک کیلوگرم لپه استرالیا  از ۸۲۰۰۰ تا ۸۷۰۰۰ ریال معامله می شود

نخود کرمانشاه دو خان دستچین ایرانی با اندکی تغییر قیمت در تناژ حداقل ۱۰ تن و تسویه نقدی بین ۸۵۰۰۰ و ۸۷۵۰۰ ریال معامله می شود. هر کیلوگرم نخود ایرانی سه خان با سایزهای ۷ و ۸ و  ۹ و ضایعات زیر یک درصد ۷۶۰۰۰ تا ۸۱۰۰۰ ریال قیمت دارد.

در بازار لوبیا چیتی، لوبیا چیتی ایرانی اعلا با سایز حداقل ۷ به صورت نقدی معامله می شود و هر کیلوگرم آن در خرید حداقل ۵ تن ۱۵۲۰۰۰ تا ۱۵۶۰۰۰ ریال قیمت دارد. لوبیا چیتی چین گرد (۱۵۰/۱۶۰) را می توان با قیمت ۱۴۰۰۰۰ تا ۱۴۵۰۰۰ ریال به صورت نقدی خریداری کرد. لوبیا چیتی قرقیزستان ،بین ۱۲۹۰۰۰ و ۱۳۶۰۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد.لوبیا چیتی ازبکستان ،بین ۱۲۹۰۰۰ و ۱۳۶۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد

لوبیا قرمز قرقیزستان ، بین ۹۸۰۰۰ و ۱۰۴۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد. لوبیا قرمز ایرانی دستچین با ضایعات زیر ۱ درصد در خرید نقدی هر کیلوگرم آن ۱۱۰۰۰۰ تا ۱۱۵۰۰۰ ریال معامله می شود. نحوه تسویه لوبیا قرمز به صورت نقدی و حداقل خرید برای لوبیا قرمز ایرانی  ۵ تن و لوبیا قرمز خارجی ۱۰ تن است.

لوبیا سفید ایرانی دستچین اعلا هر کیلوگرم  ۲۱۰۰۰۰ تا ۲۳۰۰۰۰ ریال قیمت دارد و هر یک کیلوگرم لوبیا سفید قرقیزستان ۱۹۰۰۰۰  تا ۲۰۵۰۰۰ ریال به فروش می رسد. حداقل خرید لوبیا سفید ایرانی ۵ تن و لوبیا سفید ترکیه ۱۰ تن است.

هر کیلوگرم لوبیا چشم بلبلی ماداگاسکار دستچین شده با تسویه نقدی و خرید حداقل ۵ تن ۱۵۵۰۰۰ تا ۱۶۲۰۰۰ ریال قیمت گذاری شده است.

خرید و فروش ماش نیز به صورت نقدی انجام می گیرد و  هر یک کیلوگرم ماش ازبک دستچین به نسبت سایز از ۱۳۰۰۰۰ تا ۱۳۸۰۰۰ریال به فروش می رسد.

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید