قیمت حبوبات (عدس، لپه، نخود، لوبیا چیتی، لوبیا قرمز، لوبیا چشم بلبلی، لوبیا سفید) در بازار عمده فروشی ایران ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۷

قیمت حبوبات در بازار عمده فروشی ایران
وب سایت بازار خشکبار و حبوبات ایران اقدام به انتشار قیمت انواع حبوبات و خشکبار در بازار عمده فروشی ایران کرده است. این قیمتها از معتبرترین منابع دریافت و استخراج می شود. رصد کامل بازار در هفته دوم اسفندماه شاهد تغییر قیمت قابل توجهی در انواع حبوبات بوده ایم. و تمامی محصولات دستخوش تغییر قیمت بوده اند.

قیمت هر کیلو عدس کانادا درجه یک محصول سال ۲۰۱۸  با افزایش قیمت با حداقل ۵۲۰۰۰ریال و حداکثر ۵۷۰۰۰ در بازار مبادله شده است. عدس کانادا درجه دو ( ریچلی) محصول سال ۲۰۱۷ با قیمت حداقلی ۴۵۰۰۰ریال و حداکثری ۵۰۰۰۰ در بازار مبادله شده است. قیمت هر کیلو عدس روسیه سایز درشت(۷-۹میلیمتر) بسته به پاک بودن و یکنواختی محصول با قیمت حداقلی ۴۸۰۰۰ریال و حداکثری ۵۴۰۰۰ ریال و عدس ریز کانادا (استون) نیز  با تسویه نقدی و حداقل خرید ۱۰ تن  از کیلویی ۵۴۰۰۰ تا ۵۸۰۰۰ ریال، عدس ریز قزاقستان نیز با اندکی کاهش قیمت از کیلویی ۳۶۰۰۰ تا ۳۹۰۰۰۰ ریال معامله می شود.  عدس دال استرالیا و کانادا در تناژ حداقل ۱۰ تن و تسویه نقدی بین ۵۵۰۰۰ و ۶۰۰۰۰ ریال معامله می شود.

لپه آذرشهر سورت شده  با حداقل خرید ۱۰ تن و تسویه یک ماهه از ۸۳۰۰۰ تا ۸۸۰۰۰ ریال به فروش می رسد. لپه اتیوپی کندور نیز با شرایط فروش مشابه از ۷۹۰۰۰ تا ۸۴۰۰۰ ریال در هر کیلوگرم معامله می شود.  هر یک کیلوگرم لپه اتیوپی  از ۷۷۰۰۰ تا ۸۱۰۰۰ ریال معامله می شود و  هر یک کیلوگرم لپه استرالیا  از ۶۶۰۰۰ تا ۶۹۰۰۰ ریال معامله می شود

نخود کرمانشاه دو خان دستچین ایرانی با اندکی تغییر قیمت در تناژ حداقل ۱۰ تن و تسویه نقدی بین ۸۵۰۰۰ و ۸۹۰۰۰ ریال معامله می شود. هر کیلوگرم نخود ایرانی سه خان با سایزهای ۷ و ۸ و  ۹ و ضایعات زیر یک درصد ۷۶۰۰۰ تا ۷۹۰۰۰ ریال قیمت دارد. نخود استرالیا نسبت به سایز در بازار عمده فروشی حبوبات ایران با تسویه نقدی و حداقل خرید ۱۰ تن از کیلویی ۶۶۰۰۰ تا ۷۲۰۰۰ ریال معامله می شود.

در بازار لوبیا چیتی، لوبیا چیتی ایرانی اعلا با سایز حداقل ۷ به صورت نقدی معامله می شود و هر کیلوگرم آن در خرید حداقل ۵ تن ۱۱۳۰۰۰ تا ۱۱۶۰۰۰ ریال قیمت دارد. لوبیا چیتی چین کشیده (۱۸۰/۲۰۰) را می توان با قیمت ۸۰۰۰۰ تا ۸۳۰۰۰ ریال به صورت نقدی خریداری کرد. لوبیا چیتی قرقیزستان ،بین ۹۰۰۰۰ و ۹۸۰۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد.لوبیا چیتی ازبکستان ،بین ۹۰۰۰۰ و ۹۸۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد

لوبیا قرمز قرقیزستان ، بین ۷۵۰۰۰ و ۸۴۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد. لوبیا قرمز ایرانی دستچین با ضایعات زیر ۱ درصد در خرید نقدی هر کیلوگرم آن ۷۹۰۰۰ تا ۸۴۰۰۰ ریال معامله می شود و هر کیلوگرم لوبیا قرمز اتیوپی  ۶۰۰۰۰ تا ۶۴۰۰۰ ریال به فروش می رسد. نحوه تسویه لوبیا قرمز به صورت نقدی و حداقل خرید برای لوبیا قرمز ایرانی  ۵ تن و لوبیا قرمز خارجی ۱۰ تن است.

خرید و فروش لوبیا سفید نیز به صورت نقدی انجام می گیرد و در بازار آن طی هفته گذشته بدون تغییر قیمت بوده است. لوبیا سفید ایرانی دستچین اعلا هر کیلوگرم  ۱۴۷۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰ ریال قیمت دارد و هر یک کیلوگرم لوبیا سفید قرقیزستان ۱۴۰۰۰۰  تا ۱۴۵۰۰۰ ریال به فروش می رسد. حداقل خرید لوبیا سفید ایرانی ۵ تن و لوبیا سفید ترکیه ۱۰ تن است.

هر کیلوگرم لوبیا چشم بلبلی ماداگاسکار دستچین شده با تسویه نقدی و خرید حداقل ۵ تن ۱۴۳۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰ ریال قیمت گذاری شده است.

خرید و فروش ماش نیز به صورت نقدی انجام می گیرد و  هر یک کیلوگرم ماش ازبک دستچین به نسبت سایز از ۱۴۳۰۰۰ تا ۱۴۹۰۰۰ریال به فروش می رسد.

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید