قیمت حبوبات (عدس، لپه، نخود، لوبیا چیتی، لوبیا قرمز، لوبیا چشم بلبلی، لوبیا سفید) در بازار عمده فروشی ایران ۲۲ مهر ماه ۱۳۹۷

قیمت حبوبات در بازار عمده فروشی ایران

وب سایت بازار خشکبار و حبوبات ایران اقدام به انتشار قیمت انواع حبوبات و خشکبار در بازار عمده فروشی ایران کرده است. این قیمتها از معتبرترین منابع دریافت و استخراج می شود. رصد کامل بازار در هفته آخر مهر ماه حاکی از ثبات نسبی بازار بعد از تلاطمات شدید اخیر است.

قیمت هر کیلو عدس کانادا درجه یک محصول سال ۲۰۱۷  با قیمت حداقلی ۴۵۰۰۰ریال و حداکثری ۵۱۰۰۰ در بازار مبادله شده است. عدس کانادا درجه دو ( ریچلی) محصول سال ۲۰۱۷ با قیمت حداقلی ۴۲۰۰۰ریال و حداکثری ۴۶۰۰۰ در بازار مبادله شده است. قیمت هر کیلو عدس روسیه سایز درشت(۷-۹میلیمتر) با قیمت حداقلی ۳۸۵۰۰ریال و حداکثری ۴۲۰۰۰ ریال و عدس ریز کانادا (استون) نیز  با تسویه نقدی و حداقل خرید ۱۰ تن از کیلویی ۵۱۰۰۰ تا ۵۵۰۰۰ ریال، عدس ریز روسیه نیز با شرایط مشابه از کیلویی ۴۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ ریال معامله می شود.  عدس دال استرالیا با افزایش قیمت در تناژ حداقل ۱۰ تن و تسویه نقدی بین ۴۱۰۰۰ و ۴۵۰۰۰ ریال و  عدس دال کانادا بین ۴۱۰۰۰ و ۴۵۰۰۰ ریال معامله می شود.

لپه آذرشهر سورت شده  با حداقل خرید ۱۰ تن و تسویه یک ماهه از ۷۱۰۰۰ تا ۷۴۵۰۰ ریال به فروش می رسد. لپه اتیوپی کندور نیز با شرایط فروش مشابه از ۶۸۰۰۰ تا ۷۴۰۰۰ ریال در هر کیلوگرم معامله می شود.  هر یک کیلوگرم لپه اتیوپی  از ۷۰۰۰۰ تا ۷۳۰۰۰ ریال معامله می شود

نخود کرمانشاه دو خان دستچین ایرانی بدون افزایش قیمت در تناژ حداقل ۱۰ تن و تسویه نقدی بین ۹۰۰۰۰ و ۹۳۰۰۰ ریال معامله می شود. نخود پاییزه سایز۸ و ۹ در بازار عمده فروشی حبوبات ایران با تسویه نقدی و حداقل خرید ۱۰ تن از کیلویی ۵۸۰۰۰ تا ۶۴۰۰۰ ریال معامله می شود. هر کیلوگرم نخود ایرانی سه خان با سایزهای ۷ و ۸ و  ۹ و ضایعات زیر یک درصد ۸۴۰۰۰ تا ۸۸۰۰۰ ریال قیمت دارد. نخود ترکیه سایز ۸ در بازار عمده فروشی حبوبات ایران با تسویه نقدی و حداقل خرید ۱۰ تن از کیلویی ۸۳۰۰۰ تا ۸۶۰۰۰ ریال معامله می شود.

در بازار لوبیا چیتی، لوبیا چیتی چین بار گرد با قیمت ۹۸۰۰۰ تا ۱۰۳۰۰۰ ریال معامله می شود. لوبیا چیتی ایرانی اعلا با سایز حداقل ۷ به صورت نقدی معامله می شود و هر کیلوگرم آن در خرید حداقل ۵ تن ۱۱۲۰۰۰ تا ۱۱۵۰۰۰ ریال قیمت دارد. لوبیا چیتی چین کشیده (۱۸۰/۲۰۰) را می توان با قیمت ۷۳۰۰۰ تا ۷۸۰۰۰ ریال به صورت نقدی خریداری کرد. لوبیا چیتی قرقیزستان ،بین ۷۵۰۰۰ و ۸۱۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد

لوبیا قرمز قرقیزستان ، بین ۶۹۰۰۰ و ۷۴۰۰۰ ریال در هر کیلو به فروش می رسد. لوبیا قرمز ایرانی دستچین با ضایعات زیر ۱ درصد در خرید نقدی هر کیلوگرم آن ۸۲۰۰۰ تا ۸۷۰۰۰ ریال معامله می شود و هر کیلوگرم لوبیا قرمز اتیوپی  ۵۷۰۰۰ تا ۶۴۰۰۰ ریال به فروش می رسد. نحوه تسویه لوبیا قرمز به صورت نقدی و حداقل خرید برای لوبیا قرمز ایرانی  ۵ تن و لوبیا قرمز خارجی ۱۰ تن است.

خرید و فروش لوبیا سفید نیز به صورت نقدی انجام می گیرد و در بازار آن طی هفته گذشته شاهد تغییر قیمت بوده ایم. لوبیا سفید ایرانی دستچین اعلا هر کیلوگرم  ۱۰۷۰۰۰ تا ۱۱۲۰۰۰ ریال قیمت دارد و هر یک کیلوگرم لوبیا سفید قرقیزستان ۹۰۰۰۰  تا ۱۰۰۰۰۰ ریال به فروش می رسد. حداقل خرید لوبیا سفید ایرانی ۵ تن و لوبیا سفید ترکیه ۱۰ تن است.

هر کیلوگرم لوبیا چشم بلبلی ایرانی دستچین شده با تسویه نقدی و خرید حداقل ۵ تن ۸۰۰۰۰ تا ۹۰۰۰۰ ریال قیمت گذاری شده است.

خرید و فروش ماش نیز به صورت نقدی انجام می گیرد و  هر یک کیلوگرم ماش ازبک دستچین ۸۴۰۰۰ تا ۹۱ ۰۰۰ریال به فروش می رسد. حداقل خرید ماش ازبکستان  ۵ تن است.

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید