قیمت حبوبات (عدس، لپه، نخود، لوبیا چیتی، لوبیا قرمز، لوبیا چشم بلبلی، لوبیا سفید) در بازار عمده فروشی ایران ۶ آذر ۱۳۹۶

قیمت حبوبات در بازار عمده فروشی ایران

وب سایت بازار خشکبار و حبوبات ایران اقدام به انتشار قیمت انواع حبوبات و خشکبار در بازار عمده فروشی ایران کرده است. این قیمتها از معتبرترین منابع دریافت و استخراج می شود. رصد کامل بازار در هفته اول آذر ماه شاهد کاهش قیمت عدس و لپه خارجی، افزایش قیمت لوبیا چیتی و لوبیا قرمز ایرانی و کاهش قیمت لوبیا قرمز اتیوپی بوده ایم. قیمت نخود، لوبیا سفید و لوبیا چشم بلبلی نیز بدون تغییر بوده است.

طبق آخرین اطلاعات دریافتی در زمینه قیمت حبوبات، قیمت هر کیلو عدس درجه یک کانادا محصول سال ۲۰۱۷ نسبت به هفته گذشته ۲۵۰۰ ریال کاهش داشته است و در تناژ حداقل ۱۰ تن و تسویه نقدی بین ۴۸۵۰۰ و ۵۱۵۰۰ ریال معامله می شود. عدس درجه دو نیز ۳۰۰۰ ریال کاهش قیمت داشته است و با همین شرایط فروش، بین ۳۸۵۰۰ و ۴۱۰۰۰ ریال در هر کیلو قیمت دارد.

لپه سورت شده آذرشهر بدون تغییر قیمت نسبت به هفته گذشته با حداقل خرید ۱۰ تن و تسویه یک ماهه از ۶۳۵۰۰ تا ۶۵۵۰۰ ریال به فروش می رسد. لپه اتیوپی کندور۲۰۰۰ ریال کاهش قیمت داشته است و با شرایط فروش مشابه از ۵۹۰۰۰ تا ۶۱۰۰۰ ریال در هر کیلوگرم معامله می شود. قیمت هر یک کیلوگرم لپه اتیوپی ۱۵۰۰ ریال کاهش قیمت داشته است و از ۵۷۰۰۰ تا ۵۸۵۰۰ ریال معامله می شود و لپه استرالیا نیز  با ۵۰۰ ریال کاهش قیمت کیلویی ۴۹۵۰۰۰ تا ۵۱۵۰۰ ریال قیمت دارد.

قیمت نخود در بازار عمده فروشی ایران تغییر چندانی نداشته است. نخود ایرانی اعلا دوخان  دستچین با سایزهای ۸ و ۹ با ضایعات زیر یک درصد در بازار عمده فروشی حبوبات ایران با تسویه یک ماهه و حداقل خرید ۱۰ تن از کیلویی ۶۸۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ ریال معامله می شود. هر کیلوگرم نخود ایرانی سه خان با سایزهای ۷ و ۸ و  ۹ و ضایعات زیر یک درصد ۶۴۵۰۰ تا ۶۷۰۰۰ ریال قیمت دارد. هر کیلوگرم نخود ایرانی سه خان با سایزهای ۷ و ۸ و  ۹ و ضایعات زیر سه درصد دستچین تجاری کیلویی ۶۴۰۰۰ ریال و نخود ترکیه با ضایعات زیر یک درصد ۷۲۰۰۰ ریال در هر کیلو معامله می شود.

در بازار لوبیا چیتی شاهد افزایش ۳۰۰۰ ریالی قیمت لوبیا چیتی ایرانی بوده ایم. لوبیا چیتی ایرانی اعلا با سایز حداقل ۷ به صورت نقدی معامله می شود و هر کیلوگرم آن در خرید حداقل ۵ تن ۸۸۰۰۰ تا ۹۱۰۰۰ ریال قیمت دارد. لوبیا چیتی آفریقای جنوبی با ضایعات ۲ درصد را می توان با قیمت ۷۸۰۰۰ تا ۸۰۰۰۰ ریال به صورت تسویه یک ماهه خرید نمود.لوبیا چیتی چین با ضایعات سه درصد را می توان به صورت یکماهه با قیمت ۷۷۰۰۰ تا ۷۹۰۰۰ ریال خریداری کرد. حداقل خرید لوبیا چیتی خارجی ۱۰ تن است.

لوبیا قرمز دستچین اعلای ایرانی با ضایعات زیر ۱ درصد ۲۰۰۰ ریال افزایش قیمت داشته است و در خرید نقدی هر کیلوگرم آن ۵۹۰۰ تا ۶۲۰۰۰ ریال معامله می شود. هر یک کیلوگرم لوبیا قرمز قرقیزستان با ضایعات ۲ درصد  ۵۵۰۰۰ تا ۵۶۰۰۰ ریال قیمت دارد و هر کیلوگرم لوبیا قرمز اتیوپی با ضایعات زیر دو درصد با ۲۰۰۰ ریال کاهش نسبت به هفته گذشته ۳۸۰۰۰ ریال به فروش می رسد. نحوه تسویه لوبیا قرمز به صورت نقدی و حداقل خرید برای لوبیا قرمز ایرانی  ۵ تن و لوبیا قرمز خارجی ۱۰ تن است.

خرید و فروش لوبیا سفید نیز به صورت نقدی انجام می گیرد و در بازار آن طی هفته گذشته شاهد تغییر قیمت نبوده ایم. لوبیا سفید ایرانی دستچین اعلا با ضایعات زیر ۱ درصد هر کیلوگرم  ۵۸۵۰۰ تا ۶۰۰۰۰ ریال قیمت دارد. قیمت هر کیلوگرم لوبیا سفید ایرانی با دستچین تجاری یعنی با ضایعات زیر ۳ درصد ۵۵۰۰۰ ریال تا ۵۶۵۰۰ ریال است و هر یک کیلوگرم لوبیا سفید ترکیه با ضایعات زیر یک درصد ۶۵۰۰۰ ریال به فروش می رسد. حداقل خرید لوبیا سفید ایرانی ۵ تن و لوبیا سفید ترکیه ۱۰ تن است.

هر کیلوگرم لوبیا چشم بلبلی ایرانی دستچین با ضایعات زیر ۲ درصد و تسویه ۱ ماهه و خرید حداقل ۵ تن ۴۴۰۰۰ تا ۴۵۵۰۰ ریال و هر یک کیلوگرم لوبیا چشم بلبلی ماداگاسکار با ضایعات ۳ درصد و شرایط فروش مشابه ۴۴۵۰۰ تا ۴۶۰۰۰ ریال قیمتگذاری شده است.

 

 

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید