صرفه جویی سالانه ۷.۹ میلیارد متر مکعب آب مصرفی بخش کشاورزی

۱.۸ میلیون هکتار از اراضی کشور به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شد/صرفه جویی سالانه ۷.۹ میلیارد متر مکعب آب مصرفی بخش کشاورزی

مجری طرح سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی از اجرای یک میلیون و ۷۹۵ هزار هکتار سامانه های نوین آبیاری در کشور و صرفه جویی سالانه ۷.۹ میلیارد متر مکعب آب مصرفی بخش کشاورزی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس عباس زارع با بیان این که از ابتدای سال ۹۷ تا پایان اردیبهشت ماه تعداد ۱۰۶۴ پروژه سامانه های نوین آبیاری در سطح ۱۳ هزار و ۷۷۷ هکتار از اراضی کشاورزی اجرا شده است،خاطرنشان کرد:علاوه بر سطح اجرا شده در سال جاری،۱۳۵ هزار و ۴۵۷ هکتار سیستم های نوین آبیاری نیز در حال اجرا می باشد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد:از ابتدای اجرای طرح تا پایان اردیبهشت ماه، یک میلیون و ۷۹۵ هزار و ۲۷۱ هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده است.

وی گفت:اجرای سیستم های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی از ابتدا تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری،پتانسیل صرفه جویی سالانه ۷.۹ میلیارد متر مکعب آب مصرفی بخش کشاورزی، ۳۰ درصد افزایش عملکرد محصولات کشاورزی و ۲۵ درصد کاهش مصرف سم، بذر و کود شیمیایی را دارد.

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید