رونمایی از بانک اطلاعات منابع خاک کشور

بانک اطلاعات منابع خاک کشور بزودی رونمایی می شود

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: در حال حاضر شاهد رشد ۷۰۰ درصدی در حوزه استانداردسازی ماشین‌های کشاورزی هستیم.

 کامبیز عباسی در کارگاه آموزشی آزمون استانداردسازی ماشین‌های کشاورزی کشور با بیان اینکه پنج سال گذشته مکانیزاسیون جهش تاریخی را از لحاظ سرمایه‌گذاری تخصصی پشت سر گذاشته است، گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه، از ابتدای امسال تاکنون ۱۳ هزار دستگاه تراکتور تحویل متقاضیان شده است.

وی ادامه داد: ۹۰ درصد بذرکارهای کشور از تولیدات داخلی است و در این راستا صنعت ماشین‌آلات کشاورزی در کشور به گونه‌ای است که هم کشاورزان به آن علاقه دارند و هم قیمت آن رقابت‌پذیر است.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با اشاره به اینکه انباشت تقاضاهای بخش کشاورزی که در سال‌های گذشته در حوزه ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی داشتیم مرتفع شد، گفت: ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حوزه مکانیزاسیون داشتیم.

عباسی اضافه کرد: پنج سال اخیر ۹۵ هزار دستگاه تراکتور، ۶ هزار و ۳۰۰ دستگاه کمباین برنج و ۲۳۰ هزار ادوات کشاورزی تولید کردیم.

وی با بیان اینکه در سال ۹۱ و ۹۲ مراجعه‌کنندگان در حوزه استانداردسازی ماشین‌های کشاورزی پایین بود در حالی که اکنون سالانه ۱۰۰ آزمون ارزیابی ماشین‌های کشاورزی و لوازم و تجهیزات برگزار می شود، افزود: در حال حاضر شاهد رشد ۷۰۰ درصدی در حوزه استانداردسازی ماشین‌های کشاورزی هستیم.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی خاطرنشان کرد: اعتقاد ما در حوزه مکانیزاسیون این است که هر چه حق انتخاب را گسترش دهیم هم کیفیت ماشین‌آلات کشاورزی افزایش پیدا می کند و هم کشاورزان قدرت تصمیم‌گیری بالاتری دارند.

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید