استاندارد انواع عدس

استاندارد انواع عدس

استاندارد ها، دستورالعمل ها و کدهای بین المللی کدکس (C O D E X  A L I M E N T A R I U S)  منجر به امنیت و انصاف در مبادلات جهانی غذا شده است. کدکس برای تمامی مواد غذایی از جمله عدس و سایر حبوبات استاندارد کیفی مشخصی اعلام کرده است که از اعتبار جهانی برخوردار است و فائو نیز از  این استاندارد استفاده می نماید. این استاندارد موجب شده است که مصرف کنندگان مواد غذایی از جمله حبوبات به کیفیت مواد غذایی خریداری شده اعتماد داشته باشند و واردکنندگان نیز بتوانند مبنایی برای مشخصه های دقیق محصولاتی که خریداری می کنند، در اختیار داشته باشند.

طبق این استاندارد عدس کانادا از جمله بهترین محصولاتی است که در این زمینه وجود دارد. مثلا طبق این استاندارد آسیب دیدگی عدس بر اساس حشرات یا همان آفت ۱ درصد اعلام شده است اما عدس های کانادا تنها  ۰٫۰۵ درصد آفت دارند. عدس های درشت کانادایی دو درجه دارند که درجه ۱ آن با نام Laird و درجه دو آن با نام Richle شناخته می شوند. این دو نوع عدس سایزی یکنواخت و پختی عالی دارند و توسط معروفترین برندهای عدس دنیا یعنی ساسکن،سیمسون و ویکتوریا به تمام نقاط جهان صادر می شوند. عدس درجه یک کانادایی هنگام پخت افزایش حجمی معادل دوبرابر سایز اولیه عدس دارد و طعمی دلپذیر ایجاد می کند. عدس ریز کانادا نیز با نام Eston شناخته می شود که سایزی زیر ۵ دارند و مخلوطی از رنگ سبز و قهوه ای دارند.

بازار خشکبار و حبوبات ایران، مشخصه های عدس کانادایی درجه ۱، درجه ۲ و عدس ریز کانادا را در کنار عدس ایرانی اردبیل در جدول بالا مقایسه کرده است. مثلا در شاخصه زمان پخت عدس کانادایی ۲۰ تا ۲۵ دقیقه برای پخت زمان نیاز دارد در حالیکه عدس ایرانی دیرتر پخته می شود. اما از نظر افزایش حجم در اثر پخت عدس ایرانی معادل عدس درجه ۱ کانادا بوده و افزایش حجمی معادل دو برابر دارد.

کارشناسان،متخصصان و خریداران حبوبات خصوصا عدس با استفاده از این جدول و مشخصه های انواع عدس که توسط بازار خشکبار و حبوبات ایران تهیه و تنظیم شده است، می توانند نوع عدس مورد نیاز خود را تشخیص داده و خریداری نمایند.

استاندارد عدس

 

بازار خشکبار و حبوبات ایران را به همکاران و دوستان خود معرفی کنید.

نویسنده مطلب: admin